fluidfluidfluidfluidfluid

سوال جواب دانشجویی

سوالات و مشکلات خود را مطرح کنید تا سریع به جواب برسید

عنوان سوال : دستور if-else if در #c
عبدالرضا کلانتری - (سوال کننده)

در بعضی مواقع نیازمند آن هستیم که بتوانیم داده ای را برسی و نسبت به داده برخی عمل ها را انجام دهیم برای مثال برسی سن شخص می اوند یک فاکتور برای برسی باشد که اگر فردی برای مثال بالای 20 سال سن داشت برنامه یک کارخاصی انجام دهد. و اگر کم تز از آن بود برنامه یک دستورات دیگری را پیش گیرد. برای این منظور از دستورات If-Else می توان در زبان #c بهره گرفت . نحوه ی نگارش این دستور به صورت زیر است :

if(شرطی جهت برسی)
{
/// انجام دستورات
}
else
{
// انجام دستورات
}

در این شرط ها ابتدا کامپایلر به سمت بلاک if  می رود اگر شرطی منطقی که در داخل پرانتز نوشته شده بود درست باشد بلاک if را اجرا و از دستورات داخل بلاک else صرف نظر می کند و در غیر اینصورت اگر شرط داخل if نادرست بود بلاک داخل else را برسی می کند و از دستورات داخل بلاک if صرف نظر می کند.


نمونه کد :

int Age=18;
if(Age<20)
{
Cosole.WriteLine("Your Age is lower than 20");
}
else
{
Console.WriteLine("your Age is Over 20"); }

طبق تعاریف گفته شده خروجی قطعه کد بالا بلاک if می باشد زیرا در شرط داخل پرانتز گفته شده است اگر مقدار Age  کوچک تر از 20 باشد این بلاک اجرا شود و به همین دلیل چون Age=18 است پس کامپایلر بلاک if را اجرا کرده و از دستورات بلاک else چشم پوشی می کند و در نهایت به کاربر خروجی Your Age is lower than 20 را به کاربر نمایش می دهد.

سوالی دارید؟

هر سوالی دارید فقط کافیه سوال خود را مطرح کنید تا از جواب هزاران کاربر سراسر اینترنت اگاه شوید.

نیاز داریم که شما با ما هماهنگ باشید آیا مایل هستید؟

میدونی مشاوره پروژه چیه؟

از صفر تا صد پروژه ات یک متخصص کمکت میکنه تا پروژتون رو انجام بدی نیاز به آموزش داری آموزشت میده باگ داری برات رفع میکنه