fluidfluidfluidfluidfluid

سوال جواب دانشجویی

سوالات و مشکلات خود را مطرح کنید تا سریع به جواب برسید

عنوان سوال : نحوه انتخاب واحد چگونه است؟
فاطمه سلیمان پور - (سوال کننده)

لطفا اگر پاسخ را می‌دانید بنویسید.

زهرا یعقوبیان


مراحل انتخاب واحد به طور کلی در دانشگاه‌ها به شکل زیر است:


برنامه ریزی: اولین قدم برای انتخاب واحد برنامه ریزی است. بهتر است قبل از شروع ترم، برنامه درسی خود را بررسی کرده و مشخص کنید که کدام دروس در این ترم قرار است بگیرید. در این مرحله می‌توانید با مشاوران تحصیلی، دانشجویان دیگر و یا استادان در مورد دروسی که باید بگیرید صحبت کنید.


مطالعه فهرست دروس: در این مرحله می‌توانید به سایت دانشگاه خود مراجعه کنید و فهرست دروس را مشاهده کنید. برای هر درس، باید نام درس، کد درس، استاد درس، ساعت کلاس‌ها و تعداد واحدهای درس را بررسی کنید.


انتخاب واحد: پس از بررسی فهرست دروس، می‌توانید دروسی را که می‌خواهید بگیرید انتخاب کنید. برای این کار، باید از سامانه انتخاب واحد دانشگاه استفاده کنید. در برخی دانشگاه‌ها، انتخاب واحد به صورت آنلاین انجام می‌شود.


تأیید انتخاب واحد: پس از انتخاب واحد، باید درخواست خود را در سامانه ثبت کنید. در برخی دانشگاه‌ها، باید برای تأیید دروس با مشاور تحصیلی خود صحبت کنید.


بررسی برنامه: پس از ثبت دروس، باید برنامه‌ای که برای خود تنظیم کرده‌اید را بررسی کنید. اطمینان حاصل کنید که دروسی که انتخاب کرده‌اید با برنامه‌ی خود هماهنگی دارند و در زمان کلاس به مشکلی بر نخورید.


در انتخاب واحد بهتر است به موارد زیر توجه دهید:


تعداد واحدهایی که باید بگیرید: برای تعیین تعداد واحدهایی که باید بگیرید، باید به دستورالعمل‌های دانشگاه خود توجه کنید. برخی دانشگاه‌ها حداقل و حداکثر تعداد واحدهایی که می‌توانید بگیرید را مشخص می‌کنند.


ترجیحات شخصی: در انتخاب واحد، باید ترجیحات شخصی خود را نیز مدنظر قرار دهید. برای مثال، اگر به یک حوزه خاص علاقه‌مند هستید، می‌توانید دروس مرتبط با آن حوزه را بگیرید.


انتخاب واحد، به دانشجویان این امکان را می‌دهد تا دروس مورد نیاز خود را برای یادگیری در یک ترم تحصیلی انتخاب کنند. برای انتخاب دروس بهتر است که دانشجویان ابتدا به برنامه درسی خود نگاه کنند تا از دوره‌هایی که باید در آنها شرکت کنند، آگاهی پیدا کنند. 


پس از آن، می‌توانند به فهرست دروسی که در هر ترم ارائه می‌شود مراجعه کنند و دروسی را که به نظرشان جالب و مفید می‌آیند انتخاب کنند. در این فرآیند، بهتر است به موارد زیر توجه داشته باشید:


پیشنهادات استادان و مشاوران تحصیلی را بررسی کنید.


زمانبندی کلاس‌ها را بررسی کنید و مطمئن شوید که آنها با برنامه شما همخوانی دارند.


به ترتیب اولویت دروس را تعیین کنید و دروسی را که نیاز به پیشنیاز دارند را پیش از دروسی که پیشنیاز نیاز نیست انتخاب کنید.


به تعداد واحدهای مجاز در هر ترم توجه کنید و تعداد واحدهایی را که می‌توانید در هر ترم بگیرید را بررسی کنید.


در نهایت، پیشنهاد می‌شود با مشاوران تحصیلی خود صحبت کنید تا از درستی انتخاب‌های خود مطمئن شوید.


اگر هرگونه سوالی دارید، به دفتر مشاوره تحصیلی دانشگاه خود مراجعه کنید.

سوالی دارید؟

هر سوالی دارید فقط کافیه سوال خود را مطرح کنید تا از جواب هزاران کاربر سراسر اینترنت اگاه شوید.

نیاز داریم که شما با ما هماهنگ باشید آیا مایل هستید؟

میدونی مشاوره پروژه چیه؟

از صفر تا صد پروژه ات یک متخصص کمکت میکنه تا پروژتون رو انجام بدی نیاز به آموزش داری آموزشت میده باگ داری برات رفع میکنه